Hamacher-Schwieren

Istoriniai faktai

1888

1888 metais, vadinamais „trijų kaizerių valdymo“ metais, jaunas Acheno miesto verslininkas Hubertus Quadflieg (statinių gamintojas ir acto pramonės atstovas) pasirašė pirmąją sutartį dėl šešių namų komplekso, esančio Acheno miesto Buršeido rajone, administravimo. Ši pastatų administravimo sutartis galiojo iki 1938-08-15. Taip pirmasis Acheno miesto makleris, t.y. dabartinio firmos savininko prosenelis, padėjo kertinį akmenį vienai iš seniausių ir iki šiol sėkmingai veikiančių Vokietijos nekilnojamojo turto įmonių. 40 metų jis nenuilstamai puoselėjo ir plėtojo savo verslą, į kurį vėliau įsitraukė ir jo žentas Josef Hamacher (II.), 1928 metais atėjęs dirbti į uošvio firmą.

1929

Pasaulinė ūkio krizė neaplenkė Acheno. Norėdami išlaikyti firmos darbuotojus, sutuoktiniai Hamacher buvo priversti panaudoti visą asmeninį turtą. Klientai su dėkingumu priėmė tokį jų sprendimą. Jau 1935 metais sutuoktiniai Hamacher pasiekė 3 milijonų reichsmarkių metinę apyvartą (tai atitinka maždaug 55 milijonus Šveicarijos frankų). Ketvirtajame dešimtmetyje Josef Hamacher (II.) buvo laikomas svarbiausiu šios verslo srities atstovu. 1944 metų pabaigoje, likus maždaug šešiems mėnesiams iki karo pabaigos, Josef Hamacher buvo apkaltintas dėl jo pastangų padėti žydų tautybės klientams, suimtas Antverpene ir deportuotas. 1945 metų viduryje sąjungininkams išvadavus Acheną, jis sugrįžo atgal, bet jo kūnas ir siela – nepagydomai sužaloti.

1948

1948 metais Josef Hamacher (II.) dalyvavo steigiant Vokietijos maklerių sąjungą (vok.: Ring Deutscher Makler (RDM), šiandien IVD). Dėl 1949 metais vykusios valiutos reformos Josef ir Katharina Hamacher vėl teko viską pradėti nuo nulio. Nekilnojamojo turto sąvoka tuo metu buvo apibūdinami griuvėsiai ir sklypai, nes Vokietijos miestai buvo sugriauti 80 – 90-čia procentų. 1951 metais į tėvų valdomą įmonę atėjo Hubert Hamacher-Schwieren (III.), atstovaujantis trečiąją savininkų kartą. 1958 metais Hubert Hamacher-Schwieren tapo pirmuoju viešai paskirtu ir prisaikdintu vertintoju Kelno miesto administracinėje apskrityje. Po dvejų metų tokį pripažinimą jis gavo Vokietijos Administraciniame teisme (vok.: BGH). Pokario metų įmonės klientų sąrašas tapo panašus į apklausos „Žinomiausi Vokietijos pramonės atstovai“ rezultatus. Tai Allianz, Barmenia, Deutscher Herold, Kaufhof, Karstadt, Bertelsmann, Philipps, Vegla, Woolworth, Commerzbank, Westboden Kredit, Acheno ir Kelno miestų žydų bendruomenės, Kelno ir Padeborno vyskupystės bei daugiau nei 5000 privačių asmenų. Dabartinis įmonės savininkas tuo metu dar žaidė smėlio dėžėje su pirmųjų įmonės klientų anūkais.

1969

Per šeštąjį ir septintąjį dešimtmečius Hamacher svariai prisidėjo prie Acheno miesto centro plėtros. „Hamacher’iai nulėmė miesto istoriją“ – taip šį laikotarpį 2004 metais apibūdino miesto meras Jürgen Linden. Hamacher nekilnojamojo turto grupė 1969 metais įsigijo antrą pagal senumą konkurentą – firmą Heinrich Krumphorn KG (įsteigtą 1935 m.) – ir trečią pagal senumą firmą „Immobilien Horst List“ (įsteigtą 1934 m.) bei tapo rinkos lydere EUREGIO regione, apimančiame Nyderlandus, Belgiją ir Vokietiją.

1979

Pabaigęs nekilnojamojo turto ekonomikos ir teisės mokslų studijas Bonos, Freiburgo ir Ženevos universitetuose, Bernd Hamacher-Schwieren (IV.) dešimčiai metų išvyko į užsienį (Japoniją, Honkongą, JAV ir Šveicariją). Tik 1988 metais, firmai švenčiant gyvavimo šimtmetį, jis sugrįžo į Acheną. Per tuos šimtą metų beveik kas trečias Acheno senamiesčio pastatas kartą ar ir daugiau buvo tapęs šeimos veiklos objektu. Prieš šiam ketvirtosios savininkų kartos atstovui galutinai įsiliejant į įmonės veiklą, Bernd Hamacher-Schwieren keturis metus dar praleido Šveicarijoje, dirbdamas Šveicarijos ūkio plėtros institucijose. 1994 metais sūnus Bernd (IV.) jam pačiam netikėtai išrenkamas Tarptautinės nekilnojamojo turto federacijos (FIABCI) Vokietijos skyriaus viceprezidentu. Nuo 1996 metų jis vadovauja įvairiems FIABCI (Fédération Internationale des Administrateurs de Biens Conseils Immobiliers) pasaulinės valdybos komitetams, esantiems Paryžiuje.

1997 metais Bernd Hamacher-Schwieren (IV.) tapo įmonės dalininku ir perėmė didelę dalį jo tėvui ir pamotei priklausiusių Hamacher nekilnojamojo turto bendrovės akcijų. Nuo to laiko Hubert Hamacher-Schwieren (III.) ir jo sutuoktinė rūpinasi tik pastatų administravimu (Hamacher Immobilien GmbH).

1995

Bernd Hamacher-Schwieren tapo organizacijos „Nekilnojamojo turto, hipotekų ir statybos teisės tyrimo grupė“ nariu ir skelbė įvairius savo veikalus. Įmonė Hamacher-Schwieren GbR aptarnavo tokius klientus, kaip Hochtief, Philipps, Siemens ir didžiuosius rizikos draudimo fondus (angl.: Hedge Fund), kuriems rengiamos įvairiausio nekilnojamojo turto nuo hidroakumuliacinių elektrinių, ekologinių fermų, daugiaaukščių namų, gyvenamųjų kompleksų, pirmųjų vėjo jėgainių parkų, viešbučių, sporto stadionų iki ligoninių ir fabrikų koncepcijos.

1998

Hamacher nekilnojamojo turto grupėje dirbo tik 32 darbuotojai, bet įmonė valdė klientų turtą, kurio vertė – 500 mln. DM. Bernd Hamacher-Schwieren (IV.) sparčiai vykdė įmonių globalizaciją. Įkūrus filialą Kapštate (1998) buvo pradėta tarpininkauti, siūlant poilsiavietes per tarptautinį nekilnojamojo turto biurų tinklą RE/MAX®*. Naujo tūkstantmečio pradžioje klasikinių nekilnojamojo turto vertinimo ir projektų vadybos sandorių portfelį papildė ir pirmą kartą buvo vykdomi dideli pramoninių projektų valdymo darbai. Sutuoktinių Hamacher-Schwieren (IV) jaun. atliktų turto vertinimų apimtis 2004 metais pirmą kartą peržengė 3 milijardų eurų per metus ribą. Tai atitinka apie 500 pastatų, > 1 mln. m² biurų ploto; > 5000 įvertintų nuomos sutarčių.

2004

Hubert Hamacher-Schwieren (III.) tapo Vokietijos maklerių sąjungos (vok.: RDM) nariu. Už nuopelnus nekilnojamojo turto srityje federalinis prezidentas Horst Köhler jį apdovanojo Vokietijos Garbės ordino kryžiumi. Tik 2007 metais, jau sulaukęs 82-jų, Hubert Hamacher-Schwieren pasitraukė iš aktyvios kasdienės įmonės veiklos.

2010

Įsiklausydamas į klientų diktuojamus reikalavimus, Bernd Hamacher-Schwieren perkėlė centrinę įmonės Hamacher-Schwieren GbR būstinę iš Acheno į finansų centru tituluojamą Ciūrichą. Iš naujosios būstinės dabar valdomi ne tik projektai Centrinėje ir Rytų Europoje, bet ir Azijoje. Tik pastatų administravimo veikla, kuria rūpinasi našlė Christa Hamacher-Schwieren (III), ir toliau yra vykdoma senoje įmonės būstinėje Achene.

Ateitis

"Tikslas – žengti pažangos priekyje, išlaikant pasiteisinusias tradicijas." (Bernd Hamacher-Schwieren IV., 2000)


* RE/MAX is an international network of independently owned and operated offices offering a variety of real estate and relocation services.
@